cnr logo wall

Hakkımızda

m Isıtma - Soğutma - Sıcak su ve havuz suyu ısıtması sağlayan toprak, su ve hava kaynaklı ısı pompaları, enerjinin daha da önem kazandığı günümüz dünyasında Türkiye’de yeni kabul edilen yasalar dahilinde daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Bilişim Şehri - CNR Sistemleri, dünyanın gündeminde olan enerji darboğazı ve alternatif enerji kaynaklarının öneminin Türkiye'deki yerini de çok iyi bilmektedir. Yenilenebilir enerji kaynakları içinde “Sonsuz ve Sabit Tek Enerji Topraktır” bilinci ile bu sektörün devi NIBE Endustrier Group ile exklusive distrübütörlük anlaşması yaparak yurdumuzda daha fazla kullanılması ve bilinirliğini artırmak istemiştir. Toprak ısısı konusunda cennet ülkemiz de, termal sıcaklık çok yüksek, rüzgar ve güneş oldukça elverişli iken bize sadece doğanın bahşettiği bu kaynakları açığa çıkartmak ve depolamak kalıyor. Ülkemizde Enerji Bakanlığının yayınladığı 1 Nisan 2011 tarihindeki yeni yasaya göre ısı pompalarının kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Dolayısıyla hem Ülkemiz, hem de bizler için bu konu üzerine daha çok önem verip, tanıtılması için çaba göstermekteyiz. Bilişim Şehri - CNR Sistemleri, NİBE ısı pompalarının Türkiye, KKTC ve Orta Doğu'da bazı ülkelerin tek yetkilisidir.

nibe logo wall

Nibe AB

İSVEÇ te kışları -30 C ye kadar düsen soğuk iklimi ve 1947 yılında isveç te +38 C rekor sıcağa kırdığı yılda Nils Bernerup 1949 yılında NIBE şirketini İsveç’in Markaryd kasabasında 5000 kron sermaye ile kurmuş ve 1952 yılında bu firmanın geleceğe bakarak İsveç’te üretim ve dağıtımını üstlenmiştir. Bugün hala ürünler tüm ekipman ve yedek parçaları ile birlikte Kuzey Avrupa da üretilmektedir. Dünya’da 52 ülkede satışını üstlenen ve 35 ülkede distrübütörlüğü olan NIBE Endustrier Group 8.500 çalışanı ile günümüzde dünyanın ısı pompaları üzerine “En Dev Firma” ünvanını almıştır. Isı pompalarının çevreci bacasız çok tasarruflu, dizayn olarak son derece ileri teknoloji de olmasından dolayı NIBE arge çalışmaları her yıl daha çok artmakta olup ve her geçen gün ürünlerinde kalite çıtasını ne kadar daha yükseltebilirim mantığıyla çalışılmaktadır. 1997 senesinde İsveç borsasında yerini alan NIBE, Kalite ve çevre sertifikaları ISO 9001 ve ISO 14001 sahiptir.

NIBE nin yönetim felsefesi 8 ana bölümde toplanmıştır:

1. Pazar Geliştirme
2. Kalite
3. Yüksek Verimlilik
4. Özgür Çalışma
5. Sürdürülebilirlik
6. Odaklı olmak
7. Karlılık
8. Arge


Dünya’da 52 ülkede satışını üstlenen ve 35 ülkede distrübütörlüğü olan NIBE Endustrier Group 8.500 çalışanı ile günümüzde dünyanın ısı pompaları üzerine “En Dev Firma” ünvanını almıştır.